Strona główna

Masaże

Klasyczny

Leczniczy

Relaksacyjny

Czekoladowy

Wyszczuplający

Gorącymi kamieniami

Sportowy

              

 

 

Klasyczny masaż

 

Człowiek współczesny ponaglany tempem życia narażony jest na wiele szkodliwych wpływów otoczenia. Zanieczyszczenie powietrza, wody i pożywienia, niewłaściwy sposób odżywiania, nikotyna, różnego rodzaju używki oraz nadużywanie laków, stwarzają dodatkowe ujemne czynniki wpływające na zdrowie człowieka. W tych warunkach dochodzi do wyczerpania rezerw samoregulacji ustroju. w konsekwencji tego powstają choroby cywilizacyjne takie jak: nerwice, choroba wieńcowa i nadciśnieniowa, choroby wrzodowe narządów przemiany materii, nowotwory, choroby alergiczne i wiele innych.

W celu zapobiegania tym chorobom obserwuje się obecnie w lecznictwie dążenie do wykorzystania czynników fizykalnych, pozwalających zwiększyć odporność organizmu oraz usprawnić procesy adaptacyjne ustroju. Wykorzystuje się tutaj naturalne i sztuczne czynniki fizyczne. Są nimi różne postacie energii występujące w naturze lub wytwarzane przez specjalne generatory, czyli sztuczne. Energia w postaci bodźców wykorzystywana jest do oddziaływania na organizm człowieka.

Masaż jest formą terapii, która wykorzystuje wpływ energii mechanicznej i kinetycznej na tkanki w celu wywołania odpowiedniej reakcji. Aby wywołać takie reakcje za pomocą masażu klasycznego ( czyli ręcznego ), wykorzystuje się różne techniki w odpowiedniej kolejności, które wywierają wpływ na tkanki ustroju człowieka, powodując wystąpienie odczynów w tkankach i narządach.

Celem masażu klasycznego jest zadziałanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości) oraz na skórę, tkankę tłuszczową, łączną, na układ krwionośny i chłonny. Masaż klasyczny działa również na narządy wewnętrzne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Masaże w Łodzi, masaże i muzykoterapia w Łodzi, w domu klienta, rodzaje masaży, masaż klasyczny, relaksacyjny, leczniczy, gorącymi kamieniami, kahi loa, czekoladowy, zabiegi pielęgnacyjne, masaż wspomagający wyszczuplanie, refleksoterapia, muzykoterapia, masaż w domu klienta w Łodzi, masażyści, masażysta, gabinet masażu w Łodzi, wyszczuplający, masaż klasyczny, masaż leczniczy, masaż kobiet w ciąży, masaż ciążowy, masaż relaksacyjny, sportowy, masaż czekoladowy, refleksoterapia, masaż leczniczy stóp, muzykoterapia, zabiegi pielęgnacyjne, peeling